Bulánčí poezie na dobrou noc
Možná se vám stejně jako mně čte poezie obtížněji než próza a tak ji běžně nečtete....
Jedna z mých oblíbených aktivit je čtení knih. A protože se mi dost často stává, že se mě v knize něco hluboce dotkne, rozhodla jsem se, že budu tyto "dotyky" zveřejňovat. Třeba se vás také dotknou...
Možná se vám stejně jako mně čte poezie obtížněji než próza a tak ji běžně nečtete....
Nechce se vám číst? Raději byste si článek poslechli?
Vyberte si jeden z odkazů a článek si pusťte. :-)
Nechce se vám číst? Raději byste si článek poslechli?
Vyberte si jeden z odkazů a článek si pusťte. :-)
Autor se zamýšlí nad lidským štěstím. Nad tím, proč se Dánsko často nazývá nejšťastnější zemí světa. A co se od Dánů můžeme naučit, abychom taky byli šťastní nebo šťastnější.
Teď se budu pravděpodobně opakovat... Víte, co považuji za ještě děsivější než horory?
Obejmi mě, prosím je kniha, která se dobře čte s dětmi, protože:
Pořádek v pokoji, pokoj v duši - Udělejte si místo pro štěstí by se určitě zařadila do seberozvojových knih.
Oksana Bula je mimo jiné autorka několika skvělých dětských knih.
Kniha knih v žánru fantasy. Autorem je Clifford Donald Simak. Ne nadarmo obdržel za svoje celoživotní dílo titul Velmistra fantasy.
Kniha s upíry a čarodějkami. Ale hlavně je to kniha o lidské vůli a vizi a také o tom, co z lidí dělá lidi.
The Dot je úplně útlá knížečka s minimen textu, který je doplněn příjemnými ilustracemi. Člověk ji přečte do 10 minut. O co méně toho říká slovy, tím více oslovuje naši duši. Promlouvá k nám na mnoha úrovních. Já se vždycky cítím víc integrovaná, když si knížku přečtu.
Poslední kontinent je kniha ze Zeměplochy. Bohužel musím říct, že celkově jsem knihou spíš zklamaná. Přijde mi taková hodně všude a zároveň nikde.
Kniha Vzestup člověka není žádná poslední novinka na knižním trhu. Je to kniha napsaná v sedmdesátých letech. Nicméně nezoufejte, jedná se sice o knižní fosilii, ale v Městské knihovně v Praze si ji stále můžete půjčit. A nebo - kdoví, třeba ji najdete v knihovně své maminky, tak jako já.
Vánoční prasátko je kniha od J. K. Rowling, autorky Harryho Pottera. Jedná se o knihu určenou pro děti, ale má rozhodně přesah, takže na své si přijdou i dospělí. Děj má velmi dobrý spád, kapitoly jsou krátké, takže nutí k dalšímu a dalšímu čtení. No a než se nadějete, jste na poslední stránce.
Podnázev hodně napovídá: Velký soubor povídek s komentářem autora a barevnými ilustracemi
Předobrý život je úplně útlá knížečka, která neobsahuje ani moc textu. (Já ji přečetla za jednu a kousek jízdy metrem.) Je ale nabitá ostrými náboji. :-)
Existují zvířata a existují mytická zvířata. Setkáváme se s nimi od nepaměti. Minimálně ve škole, když se učíme o Starých Řeckých bájích a pověstech.
Každá z knih z cyklu Zeměplocha je typicky umístěná místně a vystupuje v ní nějaký hlavní hrdina. Dost často se ale stává, že hlavní hrdina není jedna bytost, nýbrž skupina bytostí, která společně vytváří dynamický harmonický celek. Tak například tři čarodějky, Mrakoplaš a jeho zavazadlo nebo HLÍDKA.
Když se do ŽIVOTA zamíchají Auditoři, je to průšvih. Je to takový průšvih, že se do toho musí vložit SMRŤ, aby byl ŽIVOT zachráněn.
Pokud jste fanynka/fanoušek Harryho Pottera, tak vám podle názvu článku asi hned došlo, že právě o Pottera tak trochu půjde.
Je to tak, nedám si pokoj. Další Pratchettovka. Prostě nepřestávám žasnout. Hned vám napíšu proč.
Byla mi doporučena kniha Mráz a hry - Evropská space opera od autorů - Jan Hlávka a Jana Vybíralová. Ani ne před měsícem na ni přišla řada a chuť, tak jsem si ji půjčila.
Máma a smysl života není první kniha, co jsem od Irvina D. Yaloma četla. Naopak je to nejmíň třetí v pořadí. Ty předchozí jsem četla někdy na vysoké škole. A co vám budu povídat doktor Yalom je prostě dobrý spisovatel. A navíc díky jeho knihám trochu nakouknete pod pokličku psychoterapie...
Masaru Emoto je japonský vědec, který se do povědomí Evropanů dostal díky svým výzkumům s vodou.
Je to rok, dva nebo tři zpátky, kdy jsem se rozhodla, že najdu nějakou dobrou pohádkovou knihu, kterou bych mohla mít v knihovně. Chtěla jsem takovou, která v sobě bude mít pohádky, které nejsou jenom černobílé, které neřeší situace ve stylu "oko za oko, zub za zub" nebo rafinovanou pomstou. Prostě aby odrážely pro mne důležité hodnoty a pracovaly...
Myslela jsem si, že už sem knihy ze Zeměplochy dávat nebudu. A opravdu se snažím to nedělat. Ale tahle má v sobě tak dobré a nové myšlenky, že jsem to nedokázala.
O knihách Roberta Fulghuma jsem chtěla napsat už docela dávno. A tak dlouho jsem to odkládala, že se mi z hlavy vypárala nit toho, co jsem všechno chtěla napsat.
Tuhle knihu o Medě Mládkové jsem dostala k Vánocům.
Autorka Heather Morris se během svého života setkala s člověkem, který "přežil" Osvětim. A tenhle člověk - Lale Sokolov - jí vyprávěl svůj příběh.
Autor téhle trilogie se jmenuje Ken Follett, Velkobritánec.